در حال نمایش 11 نتیجه

ماژول ها

ماژول‌های فیبر نوری میکروتیک

ماژول میکروتیک یک قطعه سخت افزاری است که به دستگاه های میکروتیک مانند روترها، سوییچ‌ها و اکسس پوینتها اضافه می‌شود تا قابلیت‌های جدیدی را به آنها اضافه کند. ماژول‌های میکروتیک در انواع مختلفی مانند ماژول‌های فیبر نوری، ماژول‌های اترنت، ماژول‌های رادیویی و ماژول‌های USB ارائه می‌شوند.

این ماژول‌ها برای اتصال دستگاه‌های میکروتیک به شبکه‌های فیبر نوری استفاده می‌شوند. ماژول‌های فیبر نوری میکروتیک در انواع مختلفی مانند ماژول‌های SFP، ماژول‌های XFP و ماژول‌های QSFP ارائه می‌شوند.

مشخصات ماژول‌های میکروتیک

ماژول‌های میکروتیک دارای مشخصات مختلفی هستند که باید هنگام انتخاب آنها در نظر گرفته شوند. برخی از این مشخصات عبارتند از:

سرعت : ماژول‌های میکروتیک در سرعت‌های مختلفی مانند 100 مگابیت بر ثانیه، 1 گیگابیت بر ثانیه، 10 گیگابیت بر ثانیه و 40 گیگابیت بر ثانیه ارائه می‌شوند.

طول موج: ماژول‌های فیبر نوری میکروتیک در طول موج‌های مختلفی مانند 850 نانومتر، 1310 نانومتر و 1550 نانومتر ارائه می‌شوند.

نوع کانکتور: ماژول‌های میکروتیک دارای انواع مختلفی از کانکتورها مانند کانکتور SC، کانکتور LC و کانکتور MPO هستند.

نحوه نصب ماژول‌های میکروتیک

نصب ماژول معمولاً ساده است و فقط چند دقیقه طول می‌کشد. برای نصب یک ماژول میکروتیک، مراحل زیر را دنبال کنید:

دستگاه میکروتیک را خاموش کنید.

1.گیج ماژول را از دستگاه میکروتیک جدا کنید.

2.ماژول جدید را در کیج ماژول قرار دهید.

3.گیج ماژول را به دستگاه میکروتیک وصل کنید.

4.دستگاه میکروتیک را روشن کنید.

مزایای استفاده از ماژول‌های میکروتیک

قابلیت گسترش: ماژول‌ها به دستگاه های میکروتیک قابلیت‌های جدیدی را اضافه می‌کنند که می‌تواند برای نیازهای مختلف شبکه استفاده شود.

انعطاف پذیری: ماژول‌ها به کاربران امکان می‌دهد تا دستگاه‌های میکروتیک خود را با توجه به نیازهای خود سفارشی کنند.

صرفه جویی در هزینه: ماژول‌ها می‌توانند یک راه مقرون به صرفه برای افزودن قابلیت‌های جدید به دستگاه‌های میکروتیک باشند.

ماژول های SFP محبوب میکروتیک

ماژول فیبر نوری میکروتیک مدل s-31dlc20d : این ماژول فیبر نوری SFP یک ماژول تک حالته با سرعت 1.25 گیگابیت بر ثانیه و طول موج 1310 نانومتر است. 20KM
ماژول اترنت SFP S-RJ01: این ماژول اترنت SFP یک ماژول گیگابیت بر ثانیه با کانکتور RJ-45 است.
S-85DLC05D: ماژول فیبر نوری SFP با سرعت 1.25 گیگابیت بر ثانیه و طول موج 850 نانومتر، چند حالته
S-RJ01 : ماژول rj45 گیگ SFP 10/100/1000M، دوحالته
XS+DA0001 : کابل Direct attach، قابلیت پشتیبانی از SFP 1G and SFP+ 10G
XS+DA0003 : کابل Direct attach، قابلیت پشتیبانی از SFP 1G and SFP+ 10G
XQ+DA0001 : یک کابل اتصال مستقیم 40/100 گیگابیت بر ثانیه QSFP28، به طول 1 متر. اتصال مستقیم آسان بین دو دستگاه 100 گیگابیتی را فعال می کند. نسبتاً انعطاف پذیر است.
S+85DLC03D :  (10 گیگابیت)sfp+ ،سیصد متر، حالت چندگانه
S+RJ10 : ماژول 6 سرعته RJ-45 تا 10 گیگابیت بر ثانیه (10G)
XS+31LC10D : یک ماژول ترکیبی 1.25G SFP ،  10G +SFP و 25G SFP28.