تنظیمات و کانفیگ مودم تی پی لینک

تنظیمات و کانفیگ مودم تی پی لینک

تنظیمات و کانفیگ مودم تی پی لینک

در این آموزش قصد داریم شما رو با دستگاه مودم تی پی لینک، تنظیمات و نحوه کانفیگ اون آشنا کنیم. پس با کارنو همراه باشید.

تقریبا تمام مودم‌های تی پی لینک مجموعه چراغهای بالا دارند شاید تنها کمی در ظاهر متفاوت باشند. همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید هر چراغ نشان دهنده چیزی است. در زیر به معرفی آنها می پردازیم:

چراغ POWER: وضعیت اتصال برق را نشان می دهد که می تواند یکی از حالات زیر باشد.

اینترنت : روشن شدن این چراغ نمایانگر این است که تمام اتصالات شما به درستی کار می کند.

ADSL : مودم شما از ارائه دهندگان خدمات اینترنتی خدمات را به درستی دریافت می کند.

چراغ وای فای یا وایرلس : هنگامی که شما از طریق نام کاربری و رمز به مودم متصل می شوید این چراغ روشن می شود.

چراغ WPS : بدون نام کاربری و کلمه عبور می توانید به وای فای متصل شوید.

چراغ اترنت : تمام اتصالات سیمی شما به درستی کار می کنند.

پورت های تی پی لینک

اتصال آداپتور برق : POWER

دکمه راه اندازی مجدد مودم (ریسیت کردن) : RESET

اتصال کابل به کامپیوتر : LAN

اتصال به خط تلفن یا اسپیلیتر : ADSL

خاموش و روشن کردن : ON/OFF

روشن و خاموش کردن وایرلس : WIFI

 

بعد از اتصال به مودم کافیه وارد مرورگر کامپیوترتون بشید و در قسمت نوار آدرس مرور گر عبارت 192.168.1.1 را تایپ کنید و روی کلید Enter بزنید.

صفحه log in تنظیمات مودم مطابق عکس زیر باز می شود. در اینجا باید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید که معمولا زیر مودم ها نوشته شده. به صورت پیش فرض یوزرنیم و پسورد همه مودم های تی پی لینک هر دوی آن ها admin است.

پس در کادر مورد نظر کلمه admin را تایپ کنید. دقت داشته باشید که کلمه باید انگلیسی و با حروف کوچک باشد. سپس روی دکمه OK کلیک کنید.

حالا صفحه تنظیمات مودم تی پی  لینک برای شما باز شد. کافی است از بالای صفحه روی گزینه Quick startکلیک کنید.

 در این صفحه روی گزینه Run wizard کلیک کنید. یک پنجره کوچک برای شما باز می شود که تنظیمات داخل این پنجره است. در صفه اول گزینه Next را بزنید. در صفحه دوم باید Time Zone یا منطقه زمانی خود را وارد کنید. که ما از لیست شهر تهران را انتخاب کرده و روی گزینه Next کلیک می کنیم.

وارد صفحه Internet Setting می شوید. این صفحه مهم ترین صفحه در تنظیمات مودم است.  به گزینه های Country و ISP کاری نداریم روی همان گزینه Other باقی بماند.

اما باید قسمت ISP Connection Type روی گزینه PPPoE/PPPoA قرار دهید. و در قسمت نام کاربری و رمز عبور باید همان یوزرنیم و پسوردی که از شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی دریافت کرده اید را وارد کنید.

اگر یوزرنیم و پسورد را ندارید می توانید با شرکت خدمات اینترنتی تماس بگیرید و آن را دریافت کنید.

برای اکثر شرکت ها می توانید گزینه VPI را روی صفر و VCL را روی 35 بگذارید. گزینه Connection Type را روی PPPoE llc تنظیم کنید. در نهایت روی گزینه Next کلیک کنید.

سپس وارد صفحه Wlan می شوید. در این صفحه تنظیمات مربوط به وایرلس مودم قرار دارد. Access Point را روی حالت Activated قرار دهید. در قسمت SSID یک اسم دلخواه برای وای فای مودم انتخاب کنید. و گزینه Broadcast SSID را روی NO قرار دهید. اگر میخواهید برای وای فای رمز انتخاب کنید Authentication Type را روی گزینه WPA2-PSK قرار دهید. در قسمت پایین یعنی در قسمت Pre-Shared Key می توانید رمز مورد نظرتان را وارد کنید. رمز شما باید حداقل 8 رقم باشد.

قسمت Encryption باید روی حالت AES باشد. روی گزینه Next کلیک کنید.

در مرحله آخر روی گزینه save کلیک کنید تا تنظیمات روی مودم ذخیره شود. سپس چند ثانیه ای منتظر بمونید تا تنظیمات اعمال شود. بعد از آن مودم را ری استارت کنید تا چراغ وای فای روشن شود و بتوانید از آن استفاده کنید.

نظرات بازدیدکنندگان