میزان استهلاک گوشیهای هوشمند در سال 2021

میزان استهلاک گوشیهای هوشمند در سال 2021

مصرف کنندگانی که این روزها به دنبال خرید یک گوشی هوشمند جدید هستند با انتخاب­های فراوانی روبرو می­باشند. جدای از این سوال که می خواهند با کدام پلتفرم و سازنده کار کنند، این سوال نیز وجود دارد که آنها مایلند چقدر هزینه کنند. این روزها می توانید یک گوشی بسیار مناسب را با قیمت 500 دلار یا کمتر خریداری کنید، اما به همین راحتی نیز می توانید بیش از 1000 دلار خرج کنید.

قیمت خرده فروشی تنها یک طرف معادله است، با این حال بسیاری از مصرف کنندگان گوشی های دست دوم خود را پس از یک یا دو سال استفاده خوب از آنها می فروشند. طبق گزارش سایت SellCell که به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند بهترین قیمت را برای دستگاه‌های دسته دوم خود بیابند، تفاوت زیادی در حفظ ارزش تلفن‌های کارکرده وجود دارد.

طبق تجزیه و تحلیل  این سایت آیفون‌ها کمترین استهلاک را دارند و قیمت‌های عالی آن‌ها را در رتبه­ برتری قرار می­دهد. با نگاهی به قیمت‌های فروش مجدد مدل‌های 2020 گوشی‌های هوشمند در 31 دسامبر، تمام رتبه‌های برتر در رتبه‌بندی SellCell به مدل‌های مختلف آیفون 12 می‌رسد که بین 31.7 تا 43.8 درصد از ارزش خود را در سال اول از دست داده‌اند. پیکسل 5 گوگل با وجود کاهش قیمت به نصف پس از یک سال استفاده، رتبه 5 برتر را تکمیل می کند.

در انتهای این مقایسه موتورولا  One Hyper و RAZR می­باشند که در یک سال 85 درصد ارزش خود را از دست داده است.

نظرات بازدیدکنندگان