7 سنسور مورد نیاز هر خانه هوشمند

7 سنسور مورد نیاز هر خانه هوشمند

7 سنسور مورد نیاز هر خانه هوشمند

امروزه نیاز به هوشمندسازی خانه‌ها بسیار بیشتر احساس می‌شود. هوشمندسازی علاوه بر حفاظت از سرمایه شما، باعث می‌شود تمام کارهای شما راحت‌تر انجام شود. شما نمی‌توانید همیشه در خانه باشید و توجه کنید که همه چیز به درستی پیش برود پس لازم است وقتی که در خانه نیستید نیز بر همه چیز تسلط داشته باشید. سنسورهای هوشمند برای همین به کمک شما آمده‌اند.

بازار با ده‌ها حسگر خانه هوشمند اشباع شده است که با سنجش شرایط آب و هوایی، دما، حرکت، سطوح رطوبت و موارد دیگر، اطلاعات زیادی را در هر زمان در اختیار صاحبان خانه قرار می‌دهد. در اینجا کارنو به سبک تخصصی خود 7 سنسور هوشمند که برای هر خانه هوشمندی نیاز است را به شما معرفی می‌کند.

1.سنسورهای دما

سنسورهای دما یکی از رایج‌ترین سنسورهای هوشمند هستند که توانایی بالایی در تخمین دمای محیط از طریق جمع‌آوری داده‌های مختلف از درجه فارنهایت یا سانتی‌گراد دارند.به عبارت ساده، سنسورهای دما برای تشخیص تغییرات دما، گرما را اندازه گیری می‌کنند. سنسورهای دمای خانه هوشمند دائماً دمای خانه شما را اندازه گیری میکند این ویژگی‌های هوشمند ممکن است به صرفه جویی در مصرف انرژی و اطمینان از سطوح راحتی ثابت کمک کند.

2.سنسورهای رطوبت

سنسورهای رطوبت در شهرها و مکانهایی که رطوبت زیاد است مانند زیرزمین، داخل کمد و ... بسیار پرکاربرد هستند. آنها به شما هشدار می‌دهند تا از زیاد شدن رطوبت در محیط جلوگیری کنید و خرابی‌ها را کاهش دهید. یک سنسور هوشمند همچنین به شما می‌گوید که یک دستگاه رطوبت گیر خانگی را در چه مکانهایی باید قرار دهید. سنسورهای رطوبت به شما امکان می دهند شرایط ایده آل را حفظ کنید و در صورت تغییر فوراً اقدام کنید. در خانه‌ها و مشاغل از آنها برای کنترل سیستم‌های گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع استفاده می‌شود.

 

بهترین سنسور دما و رطوبت : سنسور رطوبت و دما شیائومی مدل LYWSD03MMC

3.حسگرهای نور

دستگاه‌های هوشمند حسگر نور می‌توانند کلید نور را زمانی که یادتان نمی‌آید خاموش کنند و لامپ‌های هوشمند به شما امکان می‌دهند برنامه‌های روشنایی را تنظیم کنید. بنابراین، حتی اگر فراموش کردید که چراغ زیرزمین را خاموش کنید، یک سنسور نور این کار را برای شما انجام می‌دهد. اگر در تعطیلات هستید، می‌توانید تایمرهای لامپ هوشمند را طوری تنظیم کنید که خاموش و روشن شوند تا این تصور را ایجاد کنید که کسی در خانه است. یا می‌توانید آنها را به صورت دستی با گوشی هوشمند خود کنترل کنید.

 سنسور نور شیائومی مدلGZCGQ01LM

4.سنسورهای حرکت

طبق تجربه من، اکثر سیستم های امنیتی خانه هوشمند دارای حسگرهای حرکتی هستند و شما می توانید از این حسگرهای حرکتی برای سایر اتوماسیون های خانگی استفاده کنید. حسگرهایحرکتی، حرکت فیزیکی (یک شخص، حیوان یا شی) را در یک منطقه مشخص می‌گیرند و آن اطلاعات را به یک سیگنال الکتریکی تبدیل می کنند. تشخیص حرکت سال‌ها در صنعت امنیت برای هشدار دادن به کسب‌وکارها از مزاحمان استفاده می‌شود. آنها در وسایلی که ما هر روز استفاده می‌کنیم، مانند درب‌های اتوماتیک، سیفون توالت و خشک کن دست یافت می شوند. همچنین می‌توان از آن‌ها برای خودکارسازی کنترل‌های ساختمان مانند گرمایش و روشنایی بسته به اشغال یا عدم اشغال فضا استفاده کرد که به کاهش مصرف انرژی و هزینه‌های جاری کمک می‌کند.سنسورهای حرکتی هوشمند دارای کاربردهای امنیتی متنوعی برای تشخیص حرکت هستند و به صاحبان خانه در هنگام غیبت هشدار می دهند. همچنین می‌توان از آنها برای راه‌اندازی اتوماسیون‌های خانگی، مانند روشن/خاموش کردن چراغ‌ها هنگام ورود یا خروج شخصی به اتاق استفاده کرد.

سنسور هوشمند تشخیص حرکت میجیا شیائومی مدل RTCGQ01LM

5.سنسورهای در و پنجره

هشدار برای باز بودن پنجره‌ها و درها یکی دیگر از حسگرهای ضروری است که می‌تواند در هزینه شما صرفه جویی کند و شما را ایمن نگه دارد. مثلا درب بازکن‌های هوشمند گاراژ اگر کسی فراموش کرد درب گاراژ را ببندد به شما هشدار می‌دهد. قفل‌های هوشمند پنجره زنگ هشدار را به صدا در می‌آورند و در صورت باز شدن یا شکستن پنجره توسط مهاجم به شما اطلاع می‌دهند.

سنسور هوشمند در و پنجره شیائومی مدل MCCGQ02HL

6.سنسورهای آب و هوا

سنسورهای آب و هوا مانند سنسورهای دما هستند اما برای شرایط بیرونی. اگر دمای هوا به طور ناگهانی کاهش یابد یا رعد و برق رخ دهد، یک سنسور آب و هوا که به سنسورهای پنجره شما متصل است می‌تواند به شما بگوید که کدام پنجره‌ها باز هستند و باید بسته شوند تا از آسیب باران محافظت شود.

7.سنسورهای هوشمند دود

علاوه بر دود و مونوکسید کربن، سنسورهای دود هوشمند نیز می‌توانند کیفیت هوای خانه شما را از نظر گرده، گرد و غبار یا ذرات دیگر کنترل کنند. برخی از مدل‌های آشکارساز دود هوشمند حتی می‌توانند بین نان تست سوخته و آتش‌سوزی واقعی خانه تمایز قائل شوند و به شما این فرصت را می‌دهند که قبل از خاموش شدن زنگ هشدار را لغو کنید.

سنسورهای هوشمند برای چه مواردی استفاده می‌شوند؟

سنسورهای هوشمند نیز نقش کلیدی در سیستم‌های امنیتی مدرن دارند. از سنسورهای تصویربرداری حرارتی می‌توان برای تشخیص گرمای بدن افراد مزاحم استفاده کرد. به طور مشابه، دستگاه‌هایی مانند قفل هوشمند، حسگرهای حرکتی و سنسورهای پنجره و در معمولاً به یک شبکه مشترک متصل می‌شوند. این امر حسگرهای امنیتی را قادر می‌سازد تا با هم کار کنند تا تصویری جامع از وضعیت امنیتی فعلی ترسیم کنند.

 

مزایای سنسورهای هوشمند

از مزایای سنسور هوشمند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  •          اندازه کوچک و طراحی زیبایی دارند.
  •          استفاده و نگهداری این سنسورها بسیار آسان است.
  •          سطح عملکرد بالایی دارند.
  •          سرعت ارتباط و قابلیت اطمینان بالاتری دارند.

نتیجه

آینده سنسورهای خانه هوشمند به سمت توسعه راه‌های بهتر برای یکپارچه‌سازی همه دستگاه‌های شما حرکت می‌کند. شرکت های بزرگ فناوری مانند گوگل، آمازون و اپل دستیاران خود را به عنوان مرکز کنترل برای بسیاری از این دستگاه‌های هوشمند توسعه می‌دهند. با پیشرفت این فناوری‌ها، انتظار می‌رود که صاحبان خانه از آنها برای مدیریت و بهینه سازی مصرف انرژی خود استفاده کنند. ایمنی خانه همچنان در اولویت خواهد بود، زیرا دستگاه‌های تلفن همراه به مرکز اصلی وضعیت خانه‌های ما در زمانی که در محل کار یا در تعطیلات هستیم تبدیل می‌شوند.

موفق باشید و لذت ببرید.

نظرات بازدیدکنندگان