راهنمای خرید مودم برای محل کار

راهنمای خرید مودم برای محل کار

راهنمای خرید مودم برای محل کار

اگر شما مدیر یا مسئول یک مجموعه هستید قطعا بهره وری افراد بیش از هر مسئله‌ی دیگری برایتان اهمیت دارد. یکی از مواردی که روی بهره‌وری تاثیر زیادی می‌گذارد زیرساخت‌های شبکه به ویژه اتصال اینترنتی است. هنگامی که عملکرد این دستگاه‌ها کاهش می‌یابد عملکرد کارکنان نیز به شدت تحت تاثیر قرار می‌گیرد. در نهایت شما تاثیر آن را به سرعت در محیط کار احساس خواهید کرد. پس برای اینکه دستگاهی بخرید که بیشترین کارایی را داشته باشد لازم است عواملی را در نظر بگیرید. این عوامل هم بر عملکرد کارکنان تاثیر می‌گذارد و هم بهره وری را افزایش می‌دهد. زیرساخت شبکه‌های بی سیم در حال حاضر یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای بالا نگه داشتن بهره وری است. هنگامی که عملکرد بدتر می‌شود یا خراب می‌شود، تاثیر به سرعت احساس می‌شود.

پس قبل از اینکه نسبت به خرید مودم یا همان مودم روتر اقدام کنید این محتوا از سایت کارنو را تا انتها بخوانید!

بررسی کامل محیط کار و ویژگی‌های مودم برای خرید

برای خرید مودم برای محل کار لازم است محیط کار خود را به دقت بررسی کنید. فاکتورهایی که لازم است به آن‌ها توجه کنید به صورت زیر است:

تعداد نیروی کار

آیا نیروی کار شما ثابت است یا قرار است در آینده رشد کنید؟ تعداد افرادی که به شبکه بی سیم شما دسترسی دارند باید در نظر گرفته شود. تعداد کاربران متصل به یک مودم هم بر سرعت و هم بر کارایی مودم تاثیر می‌گذارد. پس لازم است به این مورد توجه ویژه کنید و برنامه ریزی خود را بر تعداد افراد قرار دهید. نکته : اگر نیروی کار دورکار دارید ظرفیت بالقوه شما تاحدی کاهش می‌یابد و نیاز نیست در نظر گرفته شود. اگر در اختیار بازدیدکنندگان و مهمانان نیز اینترنت قرار می‌دهید تعداد افراد مهمان نیز باید به طورمیانگین حساب شود.

دستگاه‌های کارمندان

تعداد و انواع دستگاه‌هایی که کارمندان استفاده می‌کنند در سال‌های اخیر به طور قابل‌توجهی افزایش یافته است، از جمله دستگاه‌هایی که به شبکه‌های بی‌سیم دسترسی دارند. در مجموع، این امر به طور تصاعدی مصرف داده در شبکه بی سیم را افزایش می‌دهد.هرچه دستگاه‌ها هوشمندتر باشند از داده‌های بیشتری استفاده می‌کنند در نتیجه به سرعت بالاتری نیاز دارند. برای مثال اگر قرار است یک جلسه آنلاین داشته باشید نیاز به یک مکالمه تصویری دارید. در اینصورت نیاز به یک دستگاه هوشمند عالی دارید تا بتوانید به راحتی جلسه خود را به پیش ببرید.داشتن لپ‌تاپ، ساعت هوشمند، تبلت و دستگاه تلفن همراه برای افراد کاملاً استاندارد است (این شامل افرادی می‌شود که حتی از مکان شما بازدید می‌کنند). پس تعداد دستگاه‌ها زیاد می‌شود و باید در نظر گرفته شود.

محیط تحت پوشش

 • آیا لازم است که تمام فضای موجود شما از پوشش کامل اینترنتی برخوردار باشد؟
 • اگر اینچنین است باید یک برآورد کلی از میزان فضا و محیط خود داشته باشید. فضاهای بیرونی، فضای استراحت، غذاخوری و سایر اتاق‌ها را در نظر بگیرید.
 • اگر یک مجموعه بزرگ دارید که شامل خوابگاه، مراکز درمانی و غیره می شود، این مکان‌ها نیز باید در نظر گرفته شوند.
 • به تمامی مناطق مورد نیاز باید توجه شود تا هنگام خرید مودم اطمینان حاصل شود که این مناطق دسترسی بی سیم مناسبی دارد.
 • دستگاه‌ها و تجهیزات شبکه مناسبتان را باید برحسب این موارد انتخاب کنید.

سرعت

 • سرعت یکی از عوامل مهمی است که سازمان‌ها هنگام به روزرسانی شبکه بی سیم خود در نظر می‌گیرند. سرعت، میزان انتقال داده از طریق امواج را اندازه می‌گیرد و از آنجایی که داده‌های بیشتری بین دستگاه‌ها و از اینترنت ایجاد و به اشتراک گذاشته می‌شود (مثلاً ویدیوی4k ) سرعت بسیار مهم است.
 • درصورتیکه سرعت اینترنت شما پایین باشد تقریبا بیشتر کارهای شما ناتمام می ماند.
 • سریعترین سرعت وای فای مربوط به سرعت جدیدترین برنامه وای فای یعنی وای فای6 است.
 • Wifi6 استاندارد جدید را برای سرعت تعریف می‌کند و 40 درصد سریع‌تر از وای فای5 است. این باعث می شود کارایی افزایش یابد.

  امنیت

همواره حملات مختلف ادامه خواهند داشت و اینترنت شما را تهدید خواهند کرد. هنگام خرید باید به سخت افزار (دستگاه مودم)، برنامه‌های به روزرسانی و همچنین نحوه دسترسی به شبکه توجه کنید.

خرید برندهای معتبر از فروشگاه‌های داخلی خیال شما را از بابت امنیت آسوده خواهد کرد.

 تعداد شبکه های اطراف

 • آیا تا به حال برایتان پیش آمده شبکه‌های وای فای را بالا بکشید و ده‌ها گزینه را ببینید؟ 
 • اگر در یک مکان تجاری و بزرگ هستید که در یک منطقه پرجمعیت است، احتمالاً ممکن است با این مشکل مواجه شده باشید.
 • Wifi6 یک ارتقا مرحله‌ای است که به مشکل ظرفیت کمک می‌کند.
 • مدیریت بهتر بی سیم و QoS تا حدودی سرعت داده بالاتر، افزایش ظرفیت و بهبود بهره وری انرژی را امکان پذیر می‌کند. پروتکل‌های جدید دستگاه‌های بیشتری را قادر می‌سازد تا همزمان کار کنند.

 

 قیمت مودم

یک کسب ‌و کار کوچک به یک مودم مقرون‌ به صرفه نیاز دارد. با این حال، هنگام بررسی قیمت، علاوه بر قیمت به کیفیت نیز توجه داشته باشید. خرید مودم ارزان بی کیفیت فقط هزینه‌های شما را افزایش می‌دهد زیرا در نهایت مجبور به تعویض آن خواهید شد!

 

نتیجه

فاکتورهای مهم برای انتخاب بهترین مودم اداری را بررسی کردیم. برای راحتی انتخاب شما، چند محصول پرطرفدار و کاربر‌پسند که به خصوص برای استفاده در شرکت‌ها و دفاتر مناسب هستند در بخش بعدی معرفی خواهند شد. برای اطلاع از زمان دقیق ادامه پخش محتوا خبرنامه ما را دریافت کنید.

نظرات بازدیدکنندگان