رفع مشکل هارد در نصب ویندوز بر روی پردازنده های نسل 11 با درایورهایIRST

رفع مشکل هارد در نصب ویندوز بر روی پردازنده های نسل 11 با درایورهایIRST

ممکن است در هنگام نصب ویندوز 11 و 10 بر روی لپ تاپ­های جدید با پردازنده­های نسل 11 اینتل درایو SSD یا هارد دیسک شناسایی نشود حالت­هایی چون مشکل سخت افزاری در هارد دیسک، مشکل اتصال هارد دیسک و عدم شناسایی هارد دیسک در زمان نصب محتمل است که این نوشتار راه حل مشکل عدم شناسایی هارد دیسک در حالت سوم را مورد بررسی قرار می­دهد.  زمانی که اطمینان لازم از صحت سخت افزاری و اتصالات وجود دارد با مراجعه به بایوس می­توان متوجه شد که هارد شناسایی شده است یا نه؟ در زمانی که عدم شناسایی هارد دیسک مربوط به مراحل نصب ویندوز باشد می­توان به روش زیر اقدام به رفع مشکل نمود.

از آنجایی که پردازنده­های Intel Tiger Lake یا همان نسل یازدهم اینتل دارای فناوری Intel Volume Management Device می­باشند لذا برای نصب ویندوز نیاز به نصب درایور  IRST  (Intel Rapid Storage Technology) می­باشد. با دانلود این درایور ( از اینجا ) فایل را از حالت فشرده خارج و محتویات آنرا به یک فلش منتقل نموده و مراحل نصب ویندوز را شروع می­نمایید تا به مرحله install windows  برسد و در همین مرحله از نصب هارد شما شناسایی نمی­شود که بر روی گزینه Load driver کلیک می­نمایید (تصویر شماره 1)

تا صفحه Browse for folder باز شود، مسیر فولدر درایور IRST را انتخاب ­نمایید (تصویر شماره 2)

و فایل درایو IRST  را انتخاب و سپس بر روی NEXTکلیک کرده (تصویر شماره 3) تا درایور نصب شود.

با نصب درایور هارد دیسک شما شناسایی می­شود و می­توانید مراحل نصب ویندوز را به راحتی ادامه دهید (تصویر شماره 4).

در صورتی که امکان انجام مراحل فوق فراهم نباشد باید وارد بایوس شده و منوی Intel Volume Management Device پیدا کرده و   VMD را غیر فعال کنید (تصویر شماره 5).

نظرات بازدیدکنندگان