آیفون 12 پرو مکس در رتبه چهارم آزمایش باتری DXOMARK قرار گرفت

آیفون 12 پرو مکس در رتبه چهارم آزمایش باتری DXOMARK قرار گرفت

در آزمایش باتری که ساعاتی پیش روی خروجی وب‌سایت DXOMARK قرار گرفت، گوشی پرچم‌دار فعلی اپل، یعنی آیفون ۱۲ پرو مکس (Apple iPhone 12 Pro Max)، رتبه‌ی چهارم را ازآنِ خود کرد. گوشی‌های سامسونگ گلکسی M51 و ویکو پاور U30 و اوپو فایند X3 نئو به‌ترتیب در رتبه‌های اول تا سوم جای دارند. باتری جدیدترین مشخصه‌ در گوشی‌های هوشمند است که DXOMARK شروع به بررسی آن می‌کند.

به‌نوشته‌ی 9to5Mac، مؤسسه‌ی DXOMARK از مدت‌ها پیش روند بررسی دوربین گوشی‌های هوشمند را آغاز کرد و با گذشت زمان میزبان آزمایش‌های جدیدی نظیر دوربین سلفی و صفحه‌نمایش و اسپیکر گوشی‌ها شد. DXOMARK که معمولا بررسی‌های بحث‌برانگیزی انجام می‌دهد، اخیرا میزبان آزمایش باتری نیز شده است.

در سال گذشته‌ی میلادی، گوشی آیفون 12 پرو موفق شد امتیاز ۱۲۸ را در آزمایش دوربین DXOMARK کسب کند و در رتبه‌ی چهارم قرار گیرد. DXOMARK می‌گوید آزمایش‌های باتری را برپایه‌ی سه معیار عمر باتری و مدت‌زمان شارژ مجدد و بهره‌وری انجام می‌دهد. جزئیات مربوط به آزمایش باتری DXOMARK را در وب‌سایت رسمی این مؤسسه می‌توان مشاهده کرد. 

رنکینگ باتری گوشی DXOMARK تا تاریخ 20 اردیبهشت 1400

ازلحاظ باتری، DXOMARK آیفون 12 پرو مکس را به‌عنوان چهارمین گوشی برتر بازار می‌شناسد و امتیاز کلی ۷۸ را به آن می‌دهد. به‌گفته‌ی DXOMARK، آیفون 12 پرو مکس به دو روز و یک ساعت عمر باتری دست می‌یابد و در ۵۷ دقیقه ۸۰ درصد از باتری‌اش را شارژ می‌کند و شارژ کاملش ۲ ساعت و ۲۷ دقیقه به‌طول می‌انجامد. 

DXOMARK می‌گوید باتری آیفون 12 پرو مکس عملکرد درخوراحترامی دارد. مدت‌زمان شارژ گوشی خیلی سریع نیست؛ اما آیفون 12 پرو مکس ازلحاظ عمر باتری امتیازی بیشتر از میانگین کسب می‌کند. آیفون 12 پرو مکس در‌حال‌حاضر برترین گوشی رده‌بندی DXOMARK ازلحاظ بهره‌وری باتری به‌حساب می‌آید. 

نظرات بازدیدکنندگان